9789949343867Oma raamatus viib Osho lugeja samm-sammult läbi selle, mis inimeses hirmu tekitab – alates füüsilise ohuga silmitsi sattumisele järgnevast reflektoorsest „võitle-või-põgene“ reaktsioonist kuni inimmeele ja -psühholoogia mõistus- ja mittemõistuspäraste hirmudeni. Tema sõnul alles pärast seda, kui oleme tuulutanud kapid, avanud aknad ja vaadanud voodi alla, et näha, kas koletis tõepoolest seal elab, suudame tasapisi oma mugavustsoonist väljuda ja õppida elama koos ebakindlusega, mida elusolek endast kujutab – seda ebakindlust isegi nautides.
Raamat lõpeb meditatsioonisarjaga, mille eesmärk on aidata lugejal muuta oma suhtumist hirmu ja hakata selles nägema mitte komistuskivi, vaid abivahendit teel sügavama eneseteadvuse ja -usalduse poole.
Osho on 20. sajandi üks provokatiivsemaid ja innustavamaid vaimseid õpetajaid. Ta on tuntuks saanud oma murrangulise panusega inimese sisemisse arengusse. Tema õpetuste mõju aina kasvab, ulatudes paljude eneseotsijateni üle kogu maailma, olenemata nende vanusest.