hinge_kaljund2012 aasta raamatukogupäevade raames külastas meid kirjanik Hinge Kaljund. Seekord tutvustas ta oma värskelt valminud raamatut “Printsessi mõrv Koluvere lossis”. Autor rääkis raamatu tagamaadest ja ajaloolistest sündmustest, mida ta kajastas.

7. detsembril 2011 esitas südamlikus ja soojas õhkkonnas Hinge Kaljund oma uut romaani “Lõhkine”. Romaani tegevus leiab aset ühes väikeses Eesti linnas möödunud sajandi teisel poolel. Elus kõrvetada saanud lihtsa töömehe Raini ja matemaatikaõpetaja Kaileeni vahel hakkab tärkama armastuse õrn taimeke. Edasine aga enam nii roosiliselt ei lähe: elutee, õigemini küll mõlema kangekaelsus ja trotslikkus, viib nad jälle lahku, andes neile siiski mitmeid kordi uusi võimalusi, kuni lõpuks… Esimesel pilgu kergestiloetava naisteka alt koorub välja sügav ja mõtlemapanev lugu inimese saatusest…


hinge_kaljund_20102010. Aasta Raamatukogu külastas Hinge Kaljund.

“Meid oli vaid kaks – vend Tõnis ja mina. Ühine kodu ja vanemad, ühine koduküla ja kodumaa – aga saatusteed nii erinevad. Need viisid meid lahku juba varakult.
Vennast sai ajakirjanik ja kirjanik. Tema luuleread köitsid mitte ainult mind, vaid kogu meie kodukandi rahvast.

Tema mõtete lihtsus ja siirus, ridades peituv rõõm ja valu oli tuttav meile kõigile. Tõnis Lehtmetsast hakati rääkima kui koduküla Luusika laulikust. Aeg kipub puistama unustuseliiva kõikjale – ja kahjuks ka tema loomingule. Siirast soovist tutvustada uuesti Tõnise loomingut, panna ka nooremat põlvkonda uuesti üles otsima Tõnise raamatuid, sündiski idee selle raamatu kirjutamiseks.”